Ca l'Agustí

Pau “Raurell” Massana1726

Name
Pau “Raurell” Massana
Given names
Pau
Surname
Massana
Nickname
Raurell
Also known as
Pau Massana
Note: El seu pare, Maurici Raurell, era un fadrí de la Quar que, en casar-se amb Maria Massana pubilla de can Massana de Fals, va renunciar al cognom. En aquesta època era corrent que el nom de la propietat prevalgués per sobre del del pubill.
Birth
La Maçana (Fals), Fonollosa, Bages, CAT
Latitude: N41.754217 Longitude: E1.733577

Birth of a son
#1
Valentí Massana Martorell
La Maçana (Fals), Fonollosa, Bages, CAT
Latitude: N41.754217 Longitude: E1.733577

Birth of a son
#2
Pau Massana Martorell

Birth of a son
#3
Domingo Massana Martorell

Birth of a daughter
#4
Antònia Massana Martorell
La Maçana (Fals), Fonollosa, Bages, CAT
Latitude: N41.754217 Longitude: E1.733577

Birth of a daughter
#5
Serafina Massana Martorell

Death of a fatherMaurici Raurell
after August 1672

Religious marriageSerafina MartorellView this family
1685

Marriage of a childCeldoni Soldevila GarrigaSerafina Massana MartorellView this family
Type: Religious marriage
May 21, 1726
Death of a wifeSerafina Martorell
after 1726 (on the date of death)

Death after 1726

Last change July 31, 201618:31:58

by: Toni Planas Vilà
Family with parents - View this family
father
mother
Marriage:
himself
brother
brother
sister
sister
Family with Serafina Martorell - View this family
himself
wife
Marriage: 1685
son
son
son
daughter
daughter

Name
El seu pare, Maurici Raurell, era un fadrí de la Quar que, en casar-se amb Maria Massana pubilla de can Massana de Fals, va renunciar al cognom. En aquesta època era corrent que el nom de la propietat prevalgués per sobre del del pubill.
BirthLa Maçana de FalsLa Maçana de Fals
Format: image/jpeg
Image dimensions: 912 × 684 pixels
File size: 218 KB
Type: Photo
Highlighted image: no